25. srpnja 2024.

HT PREMIJER LIGA: Gorica lako protiv Puntamike

2 min read

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su u zaostalom susretu 16. kola HT Premijer
lige od Gorice rezultatom 73:84. Povratak Hrvoja Vlašića na klupu momčadi iz Jazina nije
donio prekid negativnog niza zadarskog sastava koji je već u prvoj četvrtini upao u rezultatski
minus iz kojeg se nije izvukao do kraja utakmice.

Gorica je na krilima dalekometnog šuta do desete minute sagradila šest poena prednosti, a
nije trebalo dugo čekati ni da se gosti odvoje na dvoznamenkastu razliku. Dogodilo se to
sredinom druge dionice nakon dviju vezanih trica Borne Kapuste i Marka Bakovića kojima
su “Bikovi” otišli na 17:29, što su do odlaska na veliki odmor dodatno povećali na ugodnih
14 razlike. Turopoljci su u prvom poluvremenu sedam puta bili precizni izvan linije 6.75, dok
je Puntamičanima probleme stvarao relativno velik broj izgubljenih lopti, a situacija se nije
previše promijenila ni nakon povratka iz svlačionica. Ivan Batur je u 23. minuti položio za
okruglih 36:56, da bi nakon razdoblja izjednačene igre prijeko potreban impuls Zadranima
dao Ante Gospić koji je s 11 vezanih koševa zadržao svoju momčad na priključku, no
predugo nije imao raspoloženog suigrača pa je Gorica u posljednju dionicu odnijela zalihu od
17 poena (53:70). Činilo se da gosti mirno brode ka 11. pobjedi u hrvatskom prvenstvu, a
onda je Petar Marić dobrom solo-dionicom “zakuhao” utakmicu i vratio Sonik u život. Kada
je kapetan Dino Palčić pogodio za 71:79 te potom izborio prekršaj Kapuste u napadu
izgledalo je da Puntamičani možda i mogu doći do velikog preokreta, no Marko Jurič je
pogriješio pri ubacivanju lopte, a Mate Kalajžić zakucavanjem u kontri vratio svoju momčad
na dvoznamenkastu prednost, nakon čega je priči bio kraj.
Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Marko Baković sa 16 koševa, a pratili su ga
Ante Mašić i Dino Cinac s po 14 poena, dok je petoricu dvocifrenih u domaćoj momčadi
predvodio Ivan Vučić s 13 koševa i pet uhvaćenih lopti.