Klapa Diadora večeras na Adventu u Zadru

Klapa Diadora nastupa na Adventu u Zadru na Trgu Petra Zoranića

Zadarske snage na adventskoj pozornici

Ažuriranje: obavještavamo Vas kako je uslijed sveprisutne gripe i bolesti nekoliko članova klape, večerašnji koncert klape Diadora na Adventu u Zadru nažalost otkazan. Umjesto toga, večeras će na Trgu Petra Zoranića od 19 do 23 sata glazbu puštati DJ Mario MM, dok će se od 20 do 22 sata na novom izdanju Student Adventa na Božićnom gramofonu na Pijaci slušati strana alternativna glazba.

Zadarske snage nastavljaju oduševljavati na adventskoj pozornici! Nakon nastupa na Božićnom gramofonu, gdje je u četvrtak održan skupni koncert klapa Zadarske županije zajedno s Maraškom, Žurnatom i klapom Koporan, jedna od njih se večeras, u utorak, 23. prosinca ponovno penje na pozornicu, ovog puta onu centralnu na Trgu Petra Zoranića od 19.30 sati. Riječ je o zadarskoj klapi Diadora, koja će spojem tradicijskog dalmatinskog klapskog pjevanja s blagdanskim “začinom” na pozornicu donijeti blagdanski ugođaj.

Klapa Diadora – spoj tradicije i modernog izričaja

Klapa Diadora je osnovana koncem 2018. godine i broji šest članova koji predstavljaju fuziju mladosti i iskustva. Uz izvornu a capella klapsku pjesmu izvodi i obrade zabavnih pjesama u dalmatinskom melosu popraćene instrumentalnom pratnjom.

Klapa Diadora nastupa na Adventu u Zadru na Trgu Petra Zoranića

Repertoar za Advent

Klapa iza sebe ima brojne nastupe na raznim manifestacijama, okupljanjima i festivalima zabavne glazbe. U koncertnom repertoaru sadrži obrade poznatih hitova, ali i a cappella izvedbe dalmatinskih napjeva. Osim manifestacija zabavnog karaktera, klapa se rado odaziva na suradnje humanitarnog i blagdanskog karaktera.

Glazbena pratnja i posebne obrade