Hrvatska osvojila srebro na Alpe-Jadran 2024. u boćanju za mlađe uzraste

2 min read

Na VI. međunarodnom boćarskom turniru ABC Alpe-Jadran, koji se održao u Poreču od 21. do 22. rujna 2024., Hrvatska reprezentacija osvojila je drugo mjesto. Mladi boćari iz Hrvatske istaknuli su se u snažnoj konkurenciji, ali su slovenski reprezentativci ipak zauzeli tron turnira.

Hrvatsku reprezentaciju činili su Ivan Načinović, Adrian Šipek, Luka Tus, Luka Dorić, Vjekoslav Škrabić i Ivan Bažančik, a vodili su ih izbornik Čedo Vukelić i direktor reprezentacija Vjekoslav Matetić. Unatoč sjajnim nastupima, prvenstvo je pripalo reprezentaciji Slovenije, koju su predvodili treneri Dejan Tonejc i Dejan Korošec.

Posebno je vrijedan istaknuti nastup Adriana Šipeka, koji je proglašen najboljim igračem turnira, čime je dodatno osnažio uspjeh hrvatske ekipe. Slovenac Urban Hiti dominirao je u disciplini brzinskog izbijanja s impresivna 43 pogotka, dok je Talijan Mattia Rosati bio najbolji u preciznom izbijanju s 19 pogodaka. Tian Baričević iz Slovenije briljirao je u disciplini bližanja i izbijanja u krug s 24 pogotka.

Detalji turnira
Turnir se odvio kroz tri kola, a Hrvatska je u prvom kolu ostvarila neriješen rezultat protiv ekipe FVG Veneto (6:6). U drugom kolu susreli su se s Istarskom županijom, također završivši neriješeno (6:6). U odlučujućem trećem kolu, hrvatska ekipa nadmoćno je pobijedila Sloveniju rezultatom 10:2, ali to nije bilo dovoljno da preuzmu prvo mjesto.

Zaključak
Hrvatska je s osvojenim drugim mjestom pokazala visok nivo vještine i sportske borbenosti na turniru, a uspjeh Adriana Šipeka kao najboljeg igrača dodatno je potvrdio kvalitetu mladih hrvatskih boćara. Slovenija je osvojila prvo mjesto, dok su ostale ekipe Istarske županije i FVG Veneto pružile snažan otpor.