20. travnja 2024.

FUTSAL CL: SPORTING PRVAK!

2 min read

Prvo poluvrijeme počelo je žestoko u svakom smislu te riječi. Barcelona je iskoristila Sportingovu taktiku upravo protiv njih. Sporting je ušao blago u početnim minutama što inače nije njihov običaj. Jedan loš pas presjekao je Marcenio koji je odlučio sam krenuti prema barcinom golu, inače neprobojnog Guittu matirao je špic udarcem i Barcelona ima rano vodstvo od jedan razlike.

Sporting je imao nekoliko sjajnih prilika preko Merlima , sve njegove pokušaje uspješno je zaustavio Didac. Velike probleme obrani Sportinga stvarao je Ferrao kojeg nisu mogli zaustaviti bez da naprave prekršaj. Posebno nervozan bio je Taynan, promašio je zicer i vrlo rano zaradio je žuti karton. Zicky je imao jedan pokušaj glavom ali preblagi je to udarac za Didaca. Istaknuo bih još pokušaj Esquerdinhe koji je pogodio vratnicu.

Nakon očiglednog prekršaja barcinog igrača, igrač katalonaca sjurio se prema golu po desnoj strani i zabio za 2-0 (Ximbinha).

U drugom poluvremenu gledali smo pravu dramu. Najavljivao sam da je Sporting ekipa koja ide do kraja bez obzira na rezultat. To je ekipa koja živi za futsal, mentalno,fizički i psihički nadjačali su fenomenalnu ekipu Barcelone koja je drugo poluvrijeme bila neprepoznatljiva.

Iz svlačionice je izašao neki drugi Sporting, u tom trenutku bili su svjesni ako ne pritisnu ekipu Barcelone neće imati šanse za pozitivan rezultat.

Ono što ih krasi cijeli turnir je veliki pritisak u početnim minutama, upravo to su napravili Barceloni koja se nije mogla izvući iz šoka , a taj šok su bila dva primljena pogotka u razmaku od minute i pol.

Ono što je najpozitivnije u cijeloj priči i na čemu se temelji igranje svakog sporta je podmladak, Sporting su iz krize izvukli tinejdžeri koji su produkt njihove akademije (Varela,Zicky,Tomas). Uz iskusnog Ericka,Cavinata,Merlima,Taynana do izražaja je došlo zajedništvo i homogenizacije mladosti i iskustva.

Šteta što niste mogli prisustvovati ovom spektaklu jer ovo je bio spektakl u svakom smislu te riječi.

Sporting je prvak Europe, ovo je za njih drugi naslov prvaka starog kontinenta.

U kratkim crtama donosimo vam događaje iz drugog poluvremena : Sporting u razmaku od jedne minute dolazi do izjednačenja . Udarac iz kuta izveo je Varela , sjajno je ubacio Ericku koji sjajno pogađa glavom za veliko izjednačenje.

Tomas paco odlično je udario loptu volejom, Didac efektno brani loptu koja ide u rašlje. Slobodan udarac za Sporting koji je solo prodorom izborio Zicky, Taynan šutira prema golu , pogađa vratnicu, lopta dolazi do usamljenog Matosa koji zabija za vodstvo Sportinga.

Barcelona tri minute prije kraja uvodi vratara-igrača, Dyego se spetljao, Erick mu krade loptu, šutira na prazan gol i pogađa vratnicu ali Varela prati sve i zabija za vodstvo Sportinga od dva pogotka razlike. Barcelonina igra s igračem više urodila je plodom, udarac barcinog igrača brani Guitta ali na odbijancu je Ferrao koji vraća nadu španjolskoj momčadi.